HAKKIMIZDA

Firmamız 1992 yılında taahhüt firması olarak kuruldu. O günün şartlarında makine ve yedek parça temininin çok zor ve pahalı olduğu bir dönemde, bu konuda çözüm arayışına girmiştir. 1997 yılında bir atölye kurmuş ve aynı yıl Hollanda menşeli bir firmadan makine ve ekipman ithalatına başlayarak emekleme devresinde olan sektörümüze rahat bir nefes aldırmıştır. Bu aşamada, kullanıcı ile buluşturduğu markalar şöyle olmuştur ; Karot Makinesi : Manson , Duvar Kesme Makinesi : Promac , Derz Kesme Makinesi : Sundt . Promac ilk olarak bu isimde üretim hayatına başladıysa da sonra Dimas ardından da Husqvarna olarak devam etmiştir. Gerek ithal makinelerin pahalıya gelmesi , gerekse de milli ekonomiye katkı yapabilmemiz adına üretime ağırlık vermeyi kararlaştırmıştır. İlk olarak Karot Uçları ve Testerelerin imalatıyla, imalat hayatına başlayan firmamız ardından sırasıyla Derz Kesme Makineleri , Karot Makinelerinin Sehpaları ve Hidrolik Duvar Kesme Makinelerinin İmalatı ile devam etmiştir.

 

2012 yılı itibariyle bünyesinden taahhüt ekibini çıkartarak tam anlamıyla Karot Firmalarına imalat ve satış yapan bir firma konumuna gelmiştir. Bu doğrultuda üretim tesis ve ekipman ve eleman sayısını genişleterek daha kaliteli bir üretim şekline dönüşmüştür.

 

2014 yılı itibariyle sektörün söz sahiplerinden biri konumundaki, özellikle Avrupa’da en çok tercih edilen marka olan Pentruder markasının distribütörlüğüne başlamıştır. Elektrikli yüksek frekansla çalışan bu markanın ürünlerini Türkiye ve yakın çevre ülkelerindeki mümessilliğini alan firmamız iç ve dış piyasada bu ürünleri müşterilerinin satışına sunmuştur. Firmamız ayrıca Weka markalı Karot Makinelerinin de dağıtıcılığını yapmaktadır. Bizimle ilgili daha detaylı bilgiye ulaşabilmek www.karotmakina.com adlı internet sitemizde gezinti yapmanız yeterlidir.

Saygılarımızla…